ONLINE / XML BAYİLİK NEDİR? 


Online bayilik ya da xml bayilik, kendi internet siteniz ya da aracı sitelerde bulunan (gittigidiyor.com, n11.com vb.) mağazalarınız üzerinden stok bağlamanıza gerek kalmadan sürekli satış yapabileceğiniz bir sistemdir.

  

  


NASIL BAYİ OLABİLİRİM?


Alaçatı Bilişim Hizmetleri ve Elektronik Tic. Ltd. Şti. (bundan sonra 'Palimor.com' olarak anılacaktır.) 'nin sağladığı stok ve toptan fiyata alışveriş imkanlarından yararlanmanız için önce siteye üye olmanız, ardından bayi olmak istediğinizi bize bildirmeniz gerekmektedir. Ardından size gönderilen sözleşmeyi eksiksiz doldurmanız ve bayi olarak onay almanız gerekmektedir.

 

Telefon:  0 (212) 513 66 84       E-posta: iletisim@palimor.comBayiliğiniz onaylandıktan sonra sisteme bayi girişi yaptığınız an söz konusu ürün/ürünlerin, toptan fiyatı/fiyatlarına erişim izniniz olacak. Bununla birlikte kendi siteniz üzerinden belirlediğiniz bir fiyat üzerinden satış yapıp Palimor.com'dan aynı ürünü toptan fiyatıyla sipariş edebileceksiniz.

 

 


ONLINE / XML BAYİLİK AVANTAJLARI

1- 1 adet bile stok bulundurmadan satış yapabilir, bu sayede bütçenizi farklı amaçlar için yönetebilirsiniz.

2- Ürünlerin fotoğraf çekimleri için zaman, emek ve para harcamazsınız. Palimor.com kendi sitesinde bulundurduğu bütün ürünlerin fotoğraflarını kendi bünyesinde profesyonel olarak çeker ve sisteme öyle giriş yapar.

3- Sürekli yeni modelleri takip etmek için zaman harcamaz, çaba sarfetmez ve bu iş için yeni istihdam sağlamak zorunda kalmazsınız. En yeni modellerin takibini Palimor.com sizin için araştırır, en kısa sürede sisteme giriş yapar.

4- Palimor.com stok miktarını her zaman en uygun seviyede tutar. Stoğu azalan/biten ürünlerin stokları en kısa sürede sisteme tekrar girer ve online bayiler bahsi geçen ürüne sipariş vermeye devam eder. (Stok hakkında detaylar için 'Online Bayilik ve Çalışma Koşulları'na bakınız.)

5- Hızlı kargo sistemiyle müşteri kaçırma riskini en aza indirirsiniz. Palimor.com hafta içi saat 14:00'ten önce verilen bayi siparişlerini aynı gün, dilerseniz sizin adınızla müşterinize kargolar. Bu sayede ürünü en hızlı şekilde müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

 

ONLINE / XML BAYİLİK ve ÇALIŞMA KOŞULLARI 

1. Palimor.com'dan toptan ürün satın alabilmeniz için öncelikle vergi mükellefi olmanız gerekmektedir.

2. Ürünlerimizi satacağınız, konseptimize uygun, en az bir adet e-ticaret sitesi sahibi olmanız ya da aracı e-ticaret sitelerinde (gittigidiyor.com, n11.com vb.) mağaza sahibi olmanız gerekmektedir.

3. Yukarıdaki şartları yerine getirmiş her gerçek veya tüzel kişiler siteye üye olmalı ve bayi olmak istediklerini bize bildirmelidirler. Yapılacak incelemeler doğrultusunda şartların uygun görülmesi halinde bayiliğiniz onaylanır. Sonrasında formda belirtiğiniz giriş bilgileri ile bayi portalımıza giriş yapabilirsiniz.

4. Kargo takip bilgileri, yeni ürün, kampanya veya özel bildirimleri alabilmeniz için geçerli ve sık kullandığınız e-posta bilgileri ile başvuru yapmanızı öneririz.

5. XML bayilik linki servisimizden yararlanabilmeniz için yukarıdaki tüm şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. XML bayilik linki bilgileri tarafınıza e-posta yoluyla gönderilecektir.

6. Siparişlerinizi bayi portalımızdan çevrimiçi olarak oluşturabilirsiniz.

7. Siparişinize ait ödemeleri sitemizden Kredi Kartı ve Havale/EFT olarak yapabilirsiniz. Kredi kartlı işlemlerde 2-3-4 taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz

8. Bayilerimiz için kargo ödemelerinin tümü, seçecekleri kargo firmasının anlaşmalı fiyatından sipariş esnasında alınmaktadır. 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti alınmamaktadır.

9. Hafta içi 14:00'a kadar kadar ödeme onayı alınmış siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.

10. Siparişlerinize ait kargo takip bilgileri gönderim sonrasında sipariş detayınıza işlenir. "Siparişlerim" sayfasından bu bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

 

GÖRSEL TELİF HAKLARI

www.palimor.com isimli internet sitesi üzerinde yer alan her türlü içeriğin tek sahibi 'Alaçatı Bilişim Hizmetleri ve Elektronik Tic. Ltd. Şti. (palimorcom olarak anılacaktır) ' ye aittir. Palimorcom'un önceden yazılı izni olmaksızın herhangi biri tarafından websitesinde yer alan içeriğin/görselin bütününün veya bir bölümünün ticari amaçlarla, kopyalanması, işlenmesi, kullanılması veya umuma arz edilmesi kesinlikle yasaktır. 

Bu durumların aksi halinde, palimorcom yasal işlem başlatacağını, bu süreçten doğacak bütün masrafları bu kuralı ihlal eden kişi ve/veya kurumlara yükleyeceğini açık şekilde belli eder.

Sistem üzerinden bayilik almış firmalar, görselleri sadece Palimorcom'a bildirmiş oldukları alanlarda kullanabilme hakkına sahiptirler. 

Bayi olduktan sonra görselleri yayınlayan sitenin haberi olmaksızın, o site üzerinden alındığı anlaşılan/tespit edilen görsellerin sorumluluğundan, (bayi bu duruma göz yumduğu, durumdan haberi olduğu halde palimorcom'a haber vermediği durumlar hariç) bayi sorumlu değildir. Bu konu hakkında yasal süreci palimorcom takip edecek, hem kendi haklarını hem bayilerinin haklarını koruyacak her türlü yasal girişimde bulunacaktır.
Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin

Telefon: 0 (212) 513 66 84

E-Posta: iletisim@palimor.com